June 9, 2021

CITROËN C3I RI SAINT JAMES: ELEGANCE E RELAKSUAR NË MËNYRË FRANCEZE

  • Citroën dhe Saint James janë të kënaqur të paraqesin frytin e bashkëpunimit të tyre të ri përmes serisë së kufizuar C3 Saint James.
  • Ky koleksion është vazhdim i takimit të parë të dy markave ndërkombëtare në Japoni në 2019.
  • Të dy firmat ndajnë të njëjtin vizion të aftësive në mënyrën franceze, që buron nga një trashëgimi e fortë dhe bazuar në një angazhim njerëzor që thekson cilësinë, produktet teknike që kombinojnë relaksimin dhe elegancën.
  • Bazuar në nivelin më të lartë të pajisjeve Shine të modelit më të shitur të Citroën, C3 Saint James ofron dizajn të sofistikuar të brendshëm përmes detajeve delikate grafike me ngjyra në pjesën e jashtme dhe materiale të veçanta të brendshme. C3 Saint James fton pasagjerët e tij në një udhëtim të qetë.

Duke u bazuar në përvojën e parë në Japoni, të dy markat vendosën të zhvillojnë një bashkëpunim të ri rreth C3. Seria speciale C3 Saint James do të jetë në dispozicion në Francë (përfshirë DOM-TOM), MB, Gjermani, Hollandë, si dhe Japoni.

Citroën C3 është modeli më i shitur i Citroën. Brezi i 3-të i Citroën C3, i cili aktualisht është në shitje, ka shumë përparësi që kanë joshur më shumë se një milion klientë në të gjithë botën. E njohur në shikim të parë, C3 ka një qëndrim tjetër, një nënshkrim grafik të veçantë dhe një pamje unike në një treg stereotip.

Ky dizajn unik, shumë i personalizueshëm është një mbështetje e shkëlqyeshme për markat që duan të ofrojnë produkte që, në stilin dhe prakticitetin, do ta bëjnë më të lehtë jetën e përditshme. C3 Saint James u bën thirrje të gjithë atyre që, pavarësisht nga mosha, duan një jetë në lëvizje, kanë një qëndrim optimist dhe ndjekin modën dhe modelin.

Bazuar në nivelin e pajisjeve Shine, botimi i kufizuar Saint James ofron një çati me dy ngjyra (e zezë ose e bardhë), e kombinuar me një paketë me ngjyra të Bardha. Për t’iu përshtatur shijes së të gjithëve, C3 Saint James ka të gjitha ngjyrat e shasisë së modelit C3 (Elixir i kuq, Perla Nera e zezë, Acier gri, Platinium gri dhe Banquise i bardhë) me përjashtim të ngjyrës Pranvera. Isshtë e pajisur gjithashtu me rrota me shkëlqim aliazh 16 “Hellix.

Në brendësi të këtij edicioni të kufizuar, C3 ofron një dizajn të veçantë të brendshëm Saint James, i cili është rezultat i aftësive të këtyre dy markave. Ajo u siguron pasagjerëve të saj një komoditet superior në një kabinë me sedilje Advanced Comfort që kanë një pamje të veçantë për kënaqësi të pakonkurueshme. Këto kolltuqe kanë tapiceri të sediljes gri, një fjongo dekorative me shavron dhe mbishkrimin e Saint James në pjesën e sipërme të mbështetëses, si dhe një tegel të kuq që shton energji në tërësi.

C3 ofron të gjitha teknologjitë për siguri dhe relaksim më të madh pas timonit. C3 Saint James ka të gjitha sistemet e ndihmës në nivelin Shine dhe thjeshton më tej ngasjen me kamerën e kthimit. Ky botim i kufizuar përmban 12 sisteme të dobishme të ndihmës për drejtimin e përditshëm dhe 5 teknologji të lidhjes, duke përfshirë Citroën Connect Nav në një tablet me ekran me prekje 7 ’’. Kjo seri e kufizuar nuk përfshin komercializimin në Serbi dhe vendet e rajonit.