GAME E RE HYBRID ELEKTRIKE DHE PLUG-IN CITROËN

Do t'ju pëlqejë jeta me energji elektrike.

Ngasje elektrike për të gjitha nevojat e njerëzve

Ne në Citroen besojmë se makinat elektrike dhe furgonët duhet të jenë të disponueshme për të gjithë. Ju prezantojmë gamën tonë tërësisht elektrike të përbërë nga Ami Electric, ë-C4 Electric, ë-C4 X Electric dhe ë-Berlingo. Nëse jeni duke kërkuar për një hibrid plug-in, zgjidhni nga modele si C5 Aircross Plug-in Hybrid i ri dhe C5 X Plug-in Hybrid i ri, secila me një rreze elektrike deri në 55 km të përshtatshme për shumicën e udhëtimeve ditore. Gama jonë e furgonëve të vlerësuar me çmime tani ofron edhe furgonin elektrik ë-Berlingo. Ai përfaqëson një kompromis minimal me vëllime identike të ngarkesave për motorët me benzinë ​​dhe naftë.

Prandaj na pëlqen të themi se kemi të gjitha llojet e energjisë elektrike për të gjithë llojet e njerëzve – ELEKTRIKE PËR TË GJITHË.

ZBULONI PROGRAMIN E RI CITROËN ELECTRIC

Po mendoni të kaloni në një automjet elektrik? Ndoshta gjithçka duket mjaft e frikshme, ose ndoshta ju tashmë zotëroni një makinë ose furgon hibrid ose tërësisht elektrik dhe po mendoni të kaloni në Citroën. Nëse jeni duke kërkuar informacion dhe përgjigje rreth përdorimit të automjeteve elektrike, ne mund t’ju ndihmojmë dhe kur të jeni gati, këshilltarët e shitjeve në rrjetin tonë zyrtar Citroën janë gati t’ju ofrojnë të gjithë informacionin që ju nevojitet për të marrë në timon disa nga automjetet më të qeta, të këndshme për të vozitur dhe më komode

e-C4 eletrifikacija

GAMA ELEKTRIKE CITROËN

Ndërsa të gjithë bëhemi më të vetëdijshëm për t’u kujdesur për planetin tonë dhe mjedisin, makinat elektrike po bëhen më të njohura dhe më ekonomike. Ata janë më të qetë, më pak stresues dhe prodhojnë zero gazra.
Ka një arsye pse gama e makinave elektrike Citroën është kaq e rëndësishme dhe popullore.Nuk janë vetëm përfitimet mjedisore dhe dizajni praktik që i bëjnë makinat elektrike Citroën kaq të dëshirueshme. Të gjitha modelet vijnë me teknologji të shkëlqyer Citroën, kështu që ato dallohen vërtet nga turma.
Zbuloni avantazhet e shumta të gamës së automjeteve elektrike Citroën.

e-C4

CITROËN Ë-C4 ELECTRIC

PËRKUFIZIMI I LËVIZSHMËRISË NË KLASËN Ë-COMFORT

Citroën ë-C4 Electric ju lejon të ngasni çdo ditë në modalitetin plotësisht elektrik. Udhëtoni në qetësi, në një mjedis si fshikëz ku të gjitha tingujt e jashtëm filtrohen. Shijoni përvojën e drejtimit të qetë, me përshpejtim të drejtpërdrejtë dhe pezullim të qetë, duke ndjerë kënaqësinë e vërtetë të drejtimit. Qëndroni sikur në shtëpi në ulëse të buta, të rehatshme dhe të avancuara, të rrethuar nga ergonomia e dizajnuar me kujdes, me ndërfaqe dhe shërbime të dedikuara që përshtaten në mënyrë të përkryer në jetën tuaj. Gjithçka kontribon në rritjen e rehatisë në rrugë, për të gjithë pasagjerët.

NJIHUNI ME Ë-C4 ELEKTRIK

Copyright Alex Rank @ Continental Productions

CITROËN Ë-C4 X ELEKTRIK I RI

KONCEPT ELEGANT DHE UNIK

Me modelin ë-C4 X Electric, Citroën merr pjesë në përshpejtimin e tranzicionit të energjisë me një kombinim joshës të dizajnit, komoditetit dhe hapësirës, ​​me një fillim elektrik krejtësisht unik dhe ngarje që lëshon zero gazra të dëmshëm. ë-C4 X në ciklin WLTP ofron një distancë deri në 360 km me një motor elektrik 100 kW dhe 136 kuaj fuqi, si dhe mbushje të shpejtë (100 km në 10 minuta) me rrymë direkte 100 kW. ë-C4 X Elektrike CITIZEN, përvoja e lëvizshmërisë së Citroën për një përvojë 100% Zen. Kjo nismë zgjeron angazhimin e Citroën për mirëqenien e klientëve dhe të gjithë ekosistemit.

NJOHUNI ME Ë-C4 X ELEKTRIK TË RI

e-Berlingo Van.
CITROËN Ë-BERLINGO VAN ELEKTRIK I RI

Siguria e përditshme me autonominë e motorit elektrik.

Me një rreze WLTP deri në 275 km dhe aftësinë për të ngarkuar shpejt deri në 80% të kapacitetit të baterisë në një mbushës të shpejtë brenda 30 minutave, ë-Berlingo Van Electric i ri ju jep fleksibilitetin që i nevojitet biznesit tuaj. E disponueshme në gjatësinë M dhe XL, vëllimi i ngarkesave shkon deri në 4.4 m3 dhe hapësira e ngarkesës është deri në 3.44 m e gjatë. Krahas gjithë kësaj duhet të merren parasysh edhe subvencionet për veturat elektrike. Automjeti do të mbushen shpejt me një shpejtësi deri në 100 kW, në varësi të fuqisë së stacionit të mbushjes të shpejtë të përdorur dhe do të duhet më shumë kohë për t’u karikuar me fuqi më të ulët. Automjeti do të karikojë ndërmjet 15-80% në 30 minuta kur karikohet nga një mbushës 100 kW.

 

21P49

GAMA E CITROËN PLUG-IN HIBRID-E

Motori hibrid plug-in rrit kënaqësinë në kabinë, duke pasur parasysh se mundëson ngasje të përditshme në modalitetin elektrik deri në 55 km, si dhe autonomi të pakufizuar për udhëtime të gjata falë motorit me benzinë.
Mund të lëvizë në heshtje dhe pa dridhje deri në 135 km/h në modalitetin elektrik dhe ka një çift rrotullues të disponueshëm menjëherë që rrit komoditetin e përdorimit në çdo kohë. Duke qenë se lëshon 0% CO2 në modalitetin elektrik, lejon drejtimin në pjesë të qytetit ku ndalohet drejtimi i automjeteve me motor me djegie të brendshme.
Drejtuesit e modeleve hibride plug-in mund të karikojnë pjesërisht baterinë në një kohë shumë të shkurtër dhe kështu të vazhdojnë lëvizjen në modalitetin elektrik pa u shqetësuar.

C5 X

CITROËN C5 X PLUG-IN HYBRID I RI

NJË KOMBINIM MAGJIK LIMUZINE, VAGON DHE SUV-e.

C5 X Plug-in Hybrid i ri kombinon në mënyrë unike elegancën e një sedani dhe shkathtësinë e një karroce me prezencën komanduese në rrugë të një SUV. Teknologjia e tij hibride plug-in ofron deri në 55 km rreze tërësisht elektrike për përdorim lokal me zero emisione, ndërsa motori i butë me benzinë ​​ofron performancën e nevojshme për udhëtime më të gjata. Konsumatorët sot presin gjithashtu që automjeti i tyre të jetë praktik, i gjerë, i gjithanshëm, i fuqishëm dhe me një vëllim të madh të hapësirës së ngarkesave. Në kërkim të një oferte të tillë, Citroën krijoi C5 X Plug-in Hybrid të ri me karakteristikat e një sedani ultra-modern.

TAKONI HYBRIDIN E RI C5 X PLUG-IN

C5 Aircross

CITROËN C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID I RI

REHATI ABSOLUTE DHE DIZAJN I RAFINUAR

I paraqitur në këtë imazh në ngjyrën e tij të re mahnitëse Eclipse Blue, e cila tregon pjesën e përparme të rishikuar bukur dhe aliazhet e reja 18 inç, Citroën C5 Aircross i ri Plug-in Hybrid kombinon të gjitha përfitimet e makinës elektrike 100% për udhëtimin e përditshëm me shkathtësi dhe diapazoni ofron motorin e tij me benzinë ​​PureTech 180 për udhëtime më të gjata.
I dëshmuar si një standard për rehati, me 3 ulëset e tij të pasme me madhësi të plotë, C5 Aircross i ri Plug-in Hybrid ofron mirëqenien e plotë që vjen me një motor elektrik: funksionim plotësisht i heshtur, vozitje pa të meta dhe përdorim i menjëhershëm i performancës. Me emetimet e CO2 prej vetëm 32 g/km (cikli i provës WLTP), Citroën C5 Aircross Hybrid i ri shquhet në segmentin e SUV-ve të mëdhenj.

TAKONI PLUG-IN HYBRIDIN E RI C5 AIRCROSS